Šilumos siurbliai oras vanduo – elektros sąnaudos

Prieš nuspręsdami, kokią šildymo sistemą pasirinkti žmonės mėgsta skaičiuoti. Tikrai, verta pradžioje sužinoti, kiek kainuos šildymas įdiegus naują sistemą – šilumos siurblius. Šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos skaičiuojamos individualiai. Norint tikslesnių skaičiavimų geriausia kreiptis į specialistus, kurie ilgą laiką dirba su šia šildymo sistema. „Saulės grąžos“ komanda visada pasiruošusi atlikti skaičiavimus, parenkant efektyvius, reikiamos galios šilumos siurblius.

Nuo ko priklauso šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos?

Specialistai sako, kad naujoviški šilumos siurbliai yra taupūs. Tačiau, kiek elektros jie sunaudos, priklauso nuo keleto faktorių:

  1. Namo energinio naudingumo klasės.
  2. Langų, durų, sienų, lubų sandarumo.
  3. Geografinės namo padėties.
  4. Šilumos siurblio kokybės ir galios.

Šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos bus mažesnės pasirinkus tinkamos galios įrangą. Kuo namas labiau pralaidus, turi daug nesandarių langų, tuo šiluma greičiau išgaruoja, todėl pastatą reikia daugiau šildyti ir šilumos siurblys turi būti galingesnis.

Efektyviausiai šilumos siurbliai veikia kai namas priklauso A+ ar A++ energinei klasei. Tada per metus šildymui išleidžiama suma labai nedidelė. Oras vanduo sistema taip pat pašildo vandenį.

Pigią elektrą gali gaminti saulės elektrinės

„Saulės grąža“ specialistai savo klientas siūlo dar labiau sumažinti sąskaitas už šildymą įsirengus saulės elektrinę, ar ją nusipirkus saulės parke. Valstybės kompensuojama saulės jėgainė atsiperka vos po 4-6 metų, jos garantija – apie 25 metai. Taigi, jeigu elektrą gamina jėgainė, net 20 metų sąskaitos už elektrą džiugins 3 kartus mažesne kaina nei įprastai. Šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos nepadidės ir nesumažės, tačiau pati elektra taps labai pigi. Šiuo metu už saulės jėgainės saugomą energiją elektros tinkluose ir jos atsiėmimą reikia mokėti 0,06 euro centų, o įprasta jos kaina – 0,16 euro centų.

Saulės elektrinė gali pagaminti pakankamai energijos visiems metams: ne tik namo bei vandens pašildymui, bet ir elektromobiliui. Tai būtų taupiausias sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje. Šilumos siurbliai oras vanduo naudingi ne tik dėl mažų elektros sąnaudų, bet ir tuo, kad neteršia aplinkos.