Verslo bendruomenės ir kokią naudą galite iš jų gauti

Kai kuriems žmonėms verslas yra tolima svajonė, kitiems tai yra kažkas, kas neturi jokios vietos jų gyvenime, o kitiems, tai yra jų gyvenimo būdas, jų kasdienybė. Verslūs žmonės būna įvairaus amžiaus ir nei amžius, nei išsilavinimas, nei turimi ištekliai neturėtų apibrėžti žmogaus galimybių vadinti “versliu”.

Žmonės negimstą versliais, bet jais tampa. Vieni galbūt turi ryškesnę gyslelę tam, o kitiems tai ateina su patirtimi, bet verslininku tapti gali kiekvienas, o juolab versliu žmogui save gali laikyti net ir neturintys parodyti jokio verslo ar jokios realizuotos idėjos. Svarbiausia – noras, darbas ir pastangos. Tai – visa ko pamatas.

Jei norite kultivuoti savo verslumą arba norite išmokti šio “meno”, vargu ar pagelbėsite sau skaitydami knygas. Tai – praėjusio amžiaus būdas dirbti šiuo klausimu. Šiais laikais žmonės verslauja ir kultivuoja save per bendruomenes, per diskusijas. Internetas ir socialiniai tinkai pavertė tai realybė ir dabar kiekvienas norintis gali mygtuko paspaudimu prisijungti prie didžiausių verslo bendruomenių, kuriuose viskas sukasi aplink verslą. Nors Facebook ir kiti socialiniai tinklai dominuoja, šiandien populiariausia verslininkų bendruomene išlieka uzdarbis.lt. Bet prisijungimas prie bet kurios bendruomenės suteiks jums daug pliusų.

Žinių dalybos

Kas motyvuoja žmones prisijungti prie verslo bendruomenių ir kas pagrindžia tokių bendruomenių egzistavimą, yra žinių dalybos. Tai galima vadinti ir kitais žodžiais – diskusijomis ar mainais, bet to pagrindas yra būtent žinios. O kažką žiniomis dalintis motyvuoja tai, ką jie už tai gauna kažką mainais atgal – dažniausiai žinias iš kitų bendruomenės narių. Todėl ir pradedančiajam, ir pažengusiam verslaujančiam asmeniui, bendruomenės teikia labai apčiuopiamą materialią naudą. Tai – pagrindinė bendruominių nauda.

Idėjos projektams

Bet tai nėra vienintelė nauda. Verslo bendruomenės ir jų nariai gali įkvėpti ar suteikti kažką labiau apčiuopiamo: idėjų verslui. Kartais žmonės yra tiesiog linkę pasidalinti savo idėjomis, o kartais idėjos jūsų galvoje gali gimti “tarp eilučių” skaitant kažkieno mintis. Galbūt netiesioginė, bet tai – dar viena nauda, kurią galite gauti dalyvaudami verslo bendruomenės gyvenime.

Paslaugų ir verslo pardavimai/pirkimai

Kartais pradėti nuo nulio nesinori, o kartais nesinori tęsti ir jau pradėto vystyti verslo projekto. Tokiais atvejais galite pirkti arba parduoti verslą ar jo projektą, o to geriau nepadarysite niekur, nei verslo puslapiuose. Tai net nebūtinai turi būti bendruomenės, bet dažniausiai verslo pardavimų ar pirkimų puslapiai būna kažkurios bendruomenės ekosistemos internete dalimi. Todėl verslo pardavimas, jei negalbėsime apie megaprojektus, visada yra lengviausiai įgyvendinamas verslo bendruomenių ar su jomis susijusių skelbimo ar kitų puslapių pagalba.

Bendruomeniškumas

Pabaigai, pats bendruomeniškumo faktas yra naudingas pats iš savęs. Galbūt jo naudos mes negalime pamatuoti pinigais ar kitais konkrečiais vienetais, bet būvimas bendruomenės dalimi, bendravimas su versliais žmonėmis, kurie turi panašią pasaulėvoką, visa tai turi neapčiuopiamą, bet neabejotinai teigiamą naudą. O tai – dar viena priežastis būti bendruomenės dalimi.