Parama šilumos siurbliams oras vanduo 2022 metais

Klaipėdos miesto gyventojas Dainius pasinaudojo parama šilumos siurbliams oras vanduo 2021 metais. Jam buvo kompensuota 50 % išlaidų seno šilumos katilo, kūrenamo anglimis, pakeitimui į modernią sistemą oras vanduo.

Šildymo oras vanduo privalumas – autonomiškai valdoma sistema

Kaip didžiausią naujos šildymo sistemos privalumą Dainius įvardina autonominį valdymą per atstumą. „Dabar galiu išvažiuoti su šeima savaitgalio atostogų ir nuotoliniu būdu, per išmanųjį telefoną sumažinti šildymo temperatūrą namuose. Taip sutaupau, nes kelias dienas namas mažiau šildomas, tačiau neturiu jokių nepatogumų. Grįždamas namo nustatau aukštesnę šildymo temperatūrą. Taigi, kol su šeima būname kelyje, namuose jau tampa šilta ir jauku. Tai labai patogu, nes nereikia pastoviai kūrenti katilo ir juo rūpintis“, – pasakoja Dainius.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo – kas gali gauti?

Kompensacija teikiama nuosavų namų ir butų gyventojams, tačiau neteikiama naujos statybos namams ir sodo nameliams. Norint ją gauti reikia, kad:

  • namas ar butas būtų senesnės nei 5 metų statybos;
  • būstas neturėtų būti prijungtas prie centralizuotos šildymo sistemos;
  • taršūs iškastinį kurą naudojantys katilai turi būti keičiami į atsinaujinančią energiją naudojančias sistemas kaip šilumos siurbliai oras-vanduo, oras-oras, žemė-oras, vanduo-vanduo.

Koks galėtų būti paramos dydis?

Parama šilumos siurbliams oras vanduo vienam pareiškėjui gali siekti iki 14 500 eurų. Kompensacijos dydis priklauso nuo šilumos siurblio galios, jis siekia apie 50 procentų tinkamų finansuoti išlaidų.

Preliminarias šilumos siurblių oras vanduo kainas ir paramos dydį galima rasti internetinėje parduotuvėje shop.saulesgraza.lt. Šioje parduotuvėje parduodami aukščiausios klasės, efektyvūs „Samsung“, „Viessmann“ šilumos siurbliai.

Pavyzdžiui, „Samsung ClimateHub“ šilumos siurblio su integruotu boileriu, kurio galia 6 kW, kaina 5446 eurai, su parama – 2700 eurų.

Paramą šilumos siurbliams oras vanduo artimiausiu metu galėtumėte gauti užpildę prašymą iki 2022 metų vasario 1 dienos. Katilo keitimo darbai turės būti atlikti per 9 mėnesius nuo kvietimo pabaigos. Jeigu turite klausimų dėl šilumos siurblių keitimo, kreipkitės į ilgametę patirtį turinčius „Saulės grąžos“ specialistus.