Kodėl būsto energetinis sertifikatas reikalingas ne tik prieš namo pardavimą?

Kodėl būsto energetinis sertifikatas reikalingas ne tik prieš namo pardavimą?

 

Norintys gyventi namuose, kurie ne tik suteikia žmogui komfortą, tačiau taip pat yra ir draugiški gamtai – turėtų kuo daugiau dėmesio skirti ekologiniams niuansams, kurie pirmiausia tarnauja gyventojui. Juk kuo mažiau energijos reikia – tuo namas yra tvaresnis, draugiškesnis, galiausiai, vertingesnis.

Jeigu norite sužinoti, ar Jūsų namas yra tvarus – reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, kurį išduoda savo sferos specialistai. Daugeliui žmonių jo išdavimas reikalingas tuomet, kai planuojama būstą parduoti, tačiau patikėkite – jis tarnauja ne tik tada.

Namo pardavimo niuansai

Jeigu norite parduoti namą, tokiu atveju šiuo metu vienas svarbiausių keliamų reikalavimų yra pasirūpinti dokumentais, kurie nurodo jo energetinę klasę. Tai yra naujovė ir daugelis žmonių nustemba, kad ji būtina. Visgi, reikalinga ne tik dėl biurokratijos, tačiau ir potencialaus pirkėjo informavimo.

Kadangi daugelis žmonių įsigiję senos statybos namus dažniausiai juos skuba renovuoti, kad išlaikymas būtų pigesnis, natūralu, kad reikia tiksliai susižinoti, koks bus galimas renovacijos įnašas.

Kodėl reikia vertinimo?

Vertinimas reikalingas ne tik dėl galimo pirkėjo informavimo, tačiau taip pat ir statistikos, kuri padeda kur kas paprasčiau įvertinti – kokios klasės namai Lietuvoje dominuoja.

Ir nors net ir senos statybos būstas vis dažniau prikeliamas antram gyvenimui renkantis priemones, kurios izoliuoja namus, tačiau džiugu, kad inovatyvūs A++ klasės namai tampa vis dažnesnis šeimos, kuri dar tik ieško namų, pasirinkimas.

Paslaugų teikimas

Svarbiausia rasti specialistus, kurie teikia legaliai paslaugas ir kurių nurodyta klasė – tiksli ir paremta dokumentais. Juk to dažnai reikia ir bankams, kurie tikrai finansuoja ne visus namus, kuriems yra prašoma paskolos.

Jo sandarumo lygis bei ekonominė klasė dažnai yra vienas svarbesnių aspektų, kuris padeda bankai įsivertinti – kokia galima nauda ir tuo pačiu ar verta apskritai duoti paskolą tokiam būstui. Taigi, kiekvienas dokumentas, kuriuo reikia pasirūpinti – svarbus ir reikalingas.

Gyvenimas tvariuose namuose yra kur kas malonesnis, svarbiausia – draugiškesnis gamtai, tad tapti to dalimi – vertas kiekvienas. Pasinaudokite tuo.