Kompiuteriniai priedai internetu: kaip išsirinkti?

7 min read

Ne paslaptis, jog norint patogiai naudotis kompiuteriu ir maksimaliai išnaudoti jo suteikiamas galimybes, neretai tenka pasirūpinti įvairiais papildomais priedais. Klaviatūros, pelės, ausinės, kolonėlės – tai dažniausi, tačiau tikrai ne vieninteliai galimi pasirinkimai. Nors renkantis kiekvieną iš jų reikės atkreipti dėmesį į skirtingus kriterijus, įsigyjant šiuos priedus internetu, galima vadovautis tais pačiais pagrindiniais patarimais – jais šį kartą ir pasidalinsime.

Pagalvokite, kokiems tikslams juos naudosite

Prieš pradėdami kompiuterinių priedų paieškas, turėtumėte pagalvoti, kokioms užduotims dažniausiai juos pritaikysite. Kaip ir patys kompiuteriai, jie gali būti pritaikyti žaidimams, laisvalaikiui ar darbinėms užduotims. Kasdieniam naudojimui galima rinktis paprastesnius priedus, tačiau jeigu ketinate žaisti žaidimus, pravartu rinktis būtent tokiai veiklai pritaikytus jų tipus. Tokie prietaisai dažnai praturtinami papildomais privalumais, kurie užtikrina dar patogesnius žaidimus ir ženkliai prisideda prie pergalės. Pavyzdžiui, ausinės leidžia mėgautis išskirtinai tikroviškais garsais, o pelės ir klaviatūros turi papildomų mygtukų ir unikalų apšvietimą. Tačiau tokios savybės bus reikalingos tik tuo atveju, jei užsiimsite šia veikla – geriausia, jei iš anksto žinosite, ko tikitės iš naujųjų pirkinių.

Palyginkite skirtingų modelių charakteristikas

Kai jau bus aišku, kokią funkciją atliks kompiuteriniai aksesuarai, bus galima iš arčiau susipažinti su jų specifikacijomis. Apsipirkinėjant internetu, tai padaryti galima itin patogiai – nejausite jokio spaudimo net ir tuomet, jei parametrus nuspręsite išnagrinėti labai išsamiai. Į kokias charakteristikas reikės atsižvelgti, priklausys nuo konkretaus prietaiso. Pavyzdžiui, kompiuterinės kolonėlės naudoja skirtingą garso sistemą, skiriasi jų kokybė ir jungtys, o jeigu pirksite ausines, taip pat reikės atkreipti dėmesį į jų tipą ir nešiojimo būdą. Pelėms aktualus tipas ir DPI, klaviatūroms – dydis ir tipas. Žinoma, kiekvienas iš šių prietaisų turi ir daugiau savybių bei papildomų privalumų, tad reikėtų paskirti dėmesio ir atidžiau juos panagrinėti.

Pasidomėkite gamintojais

Atsižvelgdami į kompaniją, galime spręsti apie kompiuterinių priedų kokybę ir tam tikras jų ypatybes. Perkant juos internetu, tai padaryti bus ypač nesudėtinga: galėsite ne tik susipažinti su kompanijų vertybėmis, bet ir lengvai atrasti kitų pirkėjų atsiliepimus, padėsiančius susidaryti savo nuomonę. Nesuklysite, jei pirmenybę teiksite gerai žinomiems prekiniams ženklams, kurie jau yra pelnę savo vardą pasaulinėje rinkoje. Razer klaviatūros, Philips ausinės, Logitech pelės, JBL kolonėlės – tai tik labai nedidelė dalis Jūsų laukiančių pasirinkimų.

Apsibrėžkite biudžetą

Kad ir kuriuos kompiuterių priedus nuspręstumėte pasirinkti, visuomet turėsite galimybę rinktis iš labai skirtingų kainų kategorijų. Jų vertė priklauso nuo tipo, prekinio ženklo, specifikacijų ir papildomų privalumų, tad geriausia, jei iš anksto pagalvosite, kiek atitinkamam pirkiniui galėsite paskirti. Internete labai patogiai galėsite palyginti skirtingų gamintojų pasiūlymus ir atrasti labiausiai Jums prieinamus variantus. Be to, čia lengvai galėsite sekti akcijas ir išpardavimus – jų metu kompiuterių priedus pavyks įsigyti su didele nuolaida. Tokių pasiūlymų dažnai galima rasti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Nepamirškite dizaino

Nors tai nebus pagrindinis pasirinkimo kriterijus, turėtumėte atkreipti dėmesį, kad kompiuteriniai priedai skiriasi ir savo išvaizda. Jei juos nuolat laikysite prie šio įrenginio, turėtumėte įsitikinti, jog jiems pakaks vietos, o visi priedai derės tarpusavyje – taip kompiuteriui skirta erdvė bus kur kas jaukesnė. Tiesa, tikriausiai daugiausiai dėmesio skirsite ausinių dizainui, kadangi dažniausiai šie aksesuarai naudojami ir kitais būdais leidžiant laisvalaikį – tuomet jų išvaizda reikėtų derinti prie asmeninio įvaizdžio.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti kompiuterinius aksesuarus. Jų pasirinkimas yra itin platus, tad labai svarbu išsigryninti savo poreikius ir žinoti galimybes.