Kaip surasti tinkamą vertėją?

4 min read

Niekas beveik negalvoja apie vertimų paslaugas, kol jiems tos paslaugos netampa naudingos ir reikalingos. Jeigu jums prireiks netikėtai vertėjo paslaugų, mes nesiūlome kreiptis į pačius pirmus vertėjus, kadangi reikėtų atsirinkti tinkamą vertėją. Interneto gausybėse mes galime atrasti ne tik vertimo biurus, tačiau ir laisvai samdomus vertėjus. Mūsų patarimas verti laisvai samdomų vertėjų, kadangi jie gali neturėti pakankamai patirties ir tai bus jų laisvalaikio darbas, tad gali dingti netikėtai ir neatliks darbo laiku. Norint išsirinkti tinkamą vertėją, reikėtų taikyti vienodus kriterijus visiems, o tik tuomet galėsite išsirinkti sau tinkamą. Visuomet rekomenduojama rinktis vertėjus, kurie turėtų sukaupę ilgų metų patirtį, bei žinoti kaip reikia dirbti su savo klientais ir kokius patarimus jiems suteikti.

Vertimai privalo būti atliekami laiku, kad užtikrintų savo kokybės paslaugą. Prieš kreipiantis į vertėją, sužinokite: kokia kalba reikalingas vertimas, kokios tai sferos vertimai, kokie yra jūsų ištekliai.

Kokius kriterijus taikyti vertėjams?

Kaip ir minėjome, kad lengviau būtų išsirinkti vertėją, jiems reikėtų taikyti tam tikrus reikalavimus. Patys reikalingiausi kriterijai:

  1. Sužinoti vertimo paslaugų įkainius.
  2. Kiek metų patirties turi vertimuose.
  3. Kokį vertimo paslaugų spektrą gali pasiūlyti.
  4. Ar jie yra tinkami, kad būtų atliekamas vertimas jums.

Gavę kriterijų rezultatus, susirašykite į kokį nors dokumentą, o tuomet galėsite lyginti skirtingus vertėjus. Turėdami atsakymus, jūs siauriai sumažinsite vertėjų pasirinkimą.

Tinkamas klientų aptarnavimas

Profesionalūs vertimo biurai turi projektų vadovus, kurių kontaktai yra pateikiami klientai, kad būtų lengvesnis bendradarbiavimas. Paskirtam vadovui turėtumėte pateikti išsamią informaciją, kad jie galėtų suteikti jums konsultaciją ir duoti naudingų patarimų. Svarbu paminėti, kad vertėjai privalo maloniai bendrauti su savo potencialiais klientais ir kitais asmenimis.

Vertimo paslaugų įkainiai

Nepamirškite, kad kiekvienas vertimas yra skirtingas, todėl bus pateikiami skirtingi įkainiai. Jūsų kainą lems:

  • Jums reikalingos kalbos vertimas.
  • Kokios srities vertimas yra atliekamas.
  • Kaip greitai reikalingas vertimas.

Gavę įkainius iš skirtingų vertėjų, jūs galite palyginti visus vertimus. Nepamirškite paieškoti atsiliepimų apie vertėjus arba vertimo biurus.