Ar universalios padangos pranoksta sezonines?

4 min read

Apie universalias padangas kalbama jau ne vienerius metus. Šios padangos aptarinėjamos dėl kelių priežasčių. Visų pirma, daugelis stebisi, kaip jos tinka tiek žiemos, tiek vasaros sezonams. Visų antra, jau ne vienerius metu kyla diskusijos, ar šios padangos tikrai pranoksta sezonines. O gal tai tėra gamintojų gudravimas ir jos visiškai netinkamos keliams? Universalias padangas pripažįsta ne tik vairuotojai, bet ir kelių eismo taisyklėse jos nėra draudžiamos. Na, tai patvirtina, kad šias padangas galima drąsiai naudoti visais sezonais. Universalios padangos pranoksta sezonines tuo, jog jų nereikia keisti. Na, o dėl kokybės galima ginčytis. Kai kurie teigia, kad kokybiškos universalios padangos tam tikrais atvejais gali būti net patikimesnės, nei sezoninės. Tačiau tai tik atviras klausimas, į kurį kiekvienas gali atsakyti pagal savo patirtį ir nuomonę.

Naudingi patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas

  • Prieš pirkdami pasidomėkite gamintoju.
  • Jeigu perkate internetu, tuomet nepamirškite palyginti kainų kitose parduotuvėse. Taigi kaina priklauso ne tik gamintojo, bet ir pardavėjo.
  • Padangos turi skirtingus žymėjimus ir matavimus. Atkreipkite į tai dėmesį prieš jas pirkdami.
  • Dar vienas labai svarbus dalykas – kainos ir kokybės kriterijus. Kai kurie ieško pigios kainos, tačiau pamiršta, kad kokybė neturi būti mažiau svarbiau.
  • Kai kurie pirkdami padangas pamiršta, kad net ir padangų parduotuvėse gali būti ne tik naujos, bet ir naudotos padangos. Tokios padangos gali būti pigesnės, tačiau kyla klausimas, ar jas apsimoka pirkti. Padangos sensta ir visiškai nesvarbu, ar jos buvo naudotos, ar ne, su metais jos dėvisi. Jeigu parduotuvėje nurodyta, kad padangos naudotos, tai reiškia, kad joms jau yra keleri metai. Tuomet kyla klausimas, ar tokios padangos tikrai yra geras pasirinkimas? Gal verta pirkti naujas padangas, kurios leis jums ilgiau mėgautis saugiomis kelionėmis? Naujos padangos kur kas praktiškesnis pasirinkimas, tačiau pardavėjai pastebi, jog kai kurie vairuotojai nevengia rinktis ir naudotų padangų.