Ar sudėtinga rasti patikimą darbuotoją?

4 min read

Patikimo darbuotojo paieškos neretai prasideda dar prieš išeinant esamam darbuotojui. Kiekvienas darbdavys, turintis bent kelerių metų vadovavimo patirties, supranta, jog darbuotoją rasti yra sudėtinga, todėl kuo anksčiau pradedamos paieškos, tuo geriau. Patikimą darbuotoją rasti labai sudėtinga dėl keleto priežasčių. Visų pirma, dažniausiai jie jau turi darbą, todėl darbuotojų paieška labai pasunkėja – reikia paruošti darbo pasiūlymą, kuris turintiems darbus žmonėms sukeltų dvejones, kur jie nori dirbti. Visų antra, atlyginimas – neretai per mažas. Pasitaiko, jog darbdavys nori patikimo darbuotojo, tačiau nenori jam mokėti daug už darbą. Tokiu atveju nenuostabu, jog jis neranda to, ko ieško. Būkite pasiryžę ne tik gauti, bet ir duoti, tuomet lengviau rasite darbuotoją.

Patarimai, kaip paruošti darbo skelbimą

Darbo skelbimo įdėjimas trunka vos kelias minutes, tuo tarpu darbo skelbimo paruošimas gali trukti ne valandą ir ne dvi. Tam tikrais atvejais, kai darbuotoją rasti labai sudėtinga, darbo skelbimo paruošimas gali užtrukti net keletą dieną. Štai, keletas patarimų, kurie padės jums paruošti tobulą darbo skelbimą greičiau:

  • Patyrinėkite, ką turi ir ko neturi jūsų konkurentai. Jums tai ne tik suteiks minčių, kaip paruošti darbo skelbimą, bet ir leis sutaupyti labai daug laiko. Be to, ruošiant darbo skelbimą kartais naudinga atkreipti dėmesį į tai, kokį atlyginimą siūlo konkurentai. Kadangi daugelis darbuotojų atkreipia dėmesį būtent į tai, darbuotojų paieška bus kur kas lengvesnė, jeigu galėsite pasiūlyti atlyginimą, kuris pranoks konkurentų siūlomą sumą.
  • Kitas patarimas – venkite įtraukti į privalumus tai, kas akivaizdu. Pavyzdžiui, „siūlome laiku mokamą atlyginimą“, „visas socialines garantijas“ ir kt. Rimtų darbuotojų tai ne tik nesudomins, bet ir kels juoką. Privalumai turi iš tikrųjų jus išskirti, o ne tiesiog pabrėžti tai, kas privaloma.
  • Parašykite konkrečiai, ko reikalaujate iš darbuotojo. Gali būti, jog gausite ne tik darbuotojų, atitinkančių kriterijus, gyvenimo aprašymus, bet ir kitų. Tai gali būti dėl to, nes nenurodėte, ko konkrečiai ieškote. Būkite atidūs ir pabrėžkite pagrindines savybes, kurias turi turėti darbuotojas.
  • Neskubėkite ir nepalikite rašybos klaidų. Darbuotojų paieška sudėtingas procesas, tačiau bus dar sudėtingiau rasti darbuotoją, jeigu darbo skelbimą rašysite skubėdamas ir paliksite klaidų. Tai tikrai nepatrauks rimtų darbuotojų dėmesio.