Saulės jėgainės montavimas: lėšos ir vieta. Kuo reikia pasirūpinti?

5 min read

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie ekologiją, kuri yra ir turėtų būti daugelio žmonių gyvenimo dalis. Džiugu, kad ekologiškas gyvenimas nereiškia ne tokio patogaus gyvenimo ar dienų, kurios reikalauja specifinio pasiruošimo tam tikroms procedūroms, galiausiai, įrangos, kuri veikia lėčiau, galbūt yra ne tokia efektyvi. Priešingai, ekologiška įranga dažniausiai yra inovatyvesnė, taupesnė, o jos galimybės – platesnės.

Viena iš tokių alternatyvų yra saulės jėgainės, kurios pasirūpins energija Jūsų namuose. Pastaroji reikalinga kasdien, kadangi ji padeda mums įprastiems daiktams veikti našiau ir užtikrintų komfortą prie kurio esame pratę. Tereikia plačiau susipažinti su elektrinės teikiamomis funkcijomis ir rasti įrangą, kuri labiausiai tinka Jūsų namuose.

Turintiems lėšų  ir montavimo vietą – galimybės atviros

Nors šiuo metu yra labai daug įvairių kompensacijų, kurios suteikia galimybę už įrangą mokėti pigiau, tačiau, žinoma, greičiausiai su visais montavimo darbai susitvarkys tie, kurie turi lėšų ir tuo pačiu vietą, kur galima statyti jėgainę.

Saulės elektrinės kartu su pajungimo darbais šiuo metu kainuoja iki 1 000 eurų, tačiau apskritai kainos gali labai kisti priklausomai nuo galingumo bei kitų faktorių. Žinoma, paprasčiausias būdas susižinoti galimus kaštus Jūsų atveju – kreiptis į specialistus, kurie teikia paslaugas. Pirminės konsultacijos, projektai bei vertinimai dažniausiai nieko nekainuoja, tad bent jau susižinoti galimybes – tikrai verta.

Svarbu įvertinti tai, kad pasirinkta elektrinė būtų statoma Jūsų žemės sklype ir tuo pačiu būtų naudojama ūkinėms reikmėms. Jeigu reikalinga sistema verslo poreikiams patenkinti – siūloma visai kita įranga ir dažniausiai montavimo metu laikomos visiškai kitos taisyklės.

Turiu vietą, tačiau neturiu lėšų

Jeigu yra vieta, tačiau neturite lėšų – tokiu atveju galima gauti kompensaciją. Tiesa, tik tada, kai elektrinė jau yra pastatyta ir pateiksite visus dokumentus, kurie įrodo, kad įranga atitinka keliamus reikalavimus. Siūlome tartis su tais, kurie prekiauja įranga, kadangi jie geriausiai išmano visus reglamentus subsidijai gauti.

Turiu lėšų, bet neturiu vietos

Puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi vietos – saulės parkai, kurie apjungia visus norinčius gyventi tvariau, tačiau neturintiems tam vietos. Šiuo metu parkų yra daug, atsiranda vis naujų, tad tikrai rasite Jūsų poreikius labiausiai patenkinantį.

Nei lėšų, nei vietos. Įmanoma?

Galiausiai, saulės parkuose galima statytis jėgaines, o kartu ir joms gauti subsidijas, kurios leis sutaupyti bent jau dalį pinigų skirtų įrangai. Svarbiausia yra domėtis, nes galimybės – tikrai atviros.

Pasaulis dideliais žingsniais ir kasdien juda link ekologiškumo ir dėl mažėjančių kainų – saulės jėgainė atsidurs vis didesnio žmonių skaičiaus namuose. Džiugu, kad Lietuvoje tai irgi vertinamas pasirinkimas, kuris, esame tikri, gali pakeisti Jūsų gyvenimą į gerąją pusę.