Mobingas – problema, su kuria susiduria didelė dalis lietuvių

4 min read

Kas yra mobingas žino ne kiekvienas lietuvis. Tačiau tai dar nereiškia, jog jiems nėra tekę su tuo susidurti. Mobingas yra baisus procesas, kurio metu grupelė žmonių naudoja psichologinį terorą prieš kitą asmenį. Tai gali vykti tiek draugų grupėje, tiek darbe, tiek bet kurioje kitoje vietoje. Įdomu tai, jog mobingas vyksta ne tik tarp žmonių, bet ir gyvūnų.

Kodėl negalima tylėti?

Su mobingu susidurti gali ne tik bet kuris darbuotojas, bet net ir darbdavys. Deja, bet tam tikrais atvejais tai tiesiog neišvengiama. Kiekvienoje žmonių grupėje gali atsirasti asmenų, kurie nuspręs netinkamai elgtis su kitais iš pavydo. Deja, bet dažnai mobingo priežastis yra pavydas. Neretai pasitaiko, jog bendradarbiai pavydi didesnio atlyginimo, aukštesnių pareigų ar žinių, tokiu atveju grupuojasi ir engia kolegą, kuriam geriau sekasi darbe. Jeigu kolegos engia jus darbe ar pastebėjote, jog taiko psichologinį smurtą jūsų bendradarbiui, netylėkite. Deja, bet neretai pasitaiko, jog žmonės tyli, todėl mobingas padaro baisias pasekmes. Išėjimas iš darbo ne pats baisiausias dalykas, kas gali nutikti. Pasitaiko, kad darbuotojai neištveria atskyrimo, todėl pasineria į depresiją. Netylėkite ir nevenkite kreiptis į vadovus.

Ko imtis, kad tai nepasikartotų?

Mobingas darbo vietoje yra netoleruojamas ir turi būti išvengtas. Visgi ne visada galima rasti būdų, kaip to išvengti. Jeigu bent kartą teko susidurti su mobingu, turbūt galėsite lengviau pastebėti ženklus, jog tai gali pasikartoti. Na, turbūt dėl to jums turėtų būti lengviau to išvengti. Pavyzdžiui, jeigu pastebėjote, jog jūsų bendradarbiai po truputį pradeda su jumis vis mažiau bendrauti arba nekviečia jūsų į bendrus susitikimus, galite pradėti įtarti, jog vyksta kažkas nemalonaus. Tokiu atveju turėtumėte iš karto prieiti prie kolegų ir pasiteirauti, kas ne taip. Gali būti, jog kolegos paaiškins, kodėl buriasi prieš jus ir galėsite viską išvengti taikiai. Priešingu atveju siūlome skubėti kreiptis į vadovus, jog ši situacija būtų kuo greičiau išspręsta.