Kaklo papuošalai – ar jų priežiūra vienoda?

5 min read

Kaklo papuošalai gali būti pagaminti iš labai daug skirtingų metalų ir kitų medžiagų, todėl labai svarbu žinoti, kaip skirtingo metalo papuošalus prižiūrėti, kad jie kaip įmanoma ilgiau atrodytų kaip nauji. Kai kuriems iš jų reikia mažiau priežiūros, kitiems daugiau, tačiau jeigu reguliariai jie bus prižiūrimi didelių bėdų dėl priežiūros neturėtų kilti. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti daugiau apie skirtingą kaklo papuošalų priežiūrą, kad kiekvienam ji būtų kaip įmanoma paprastesnė.

Kiekvienam papuošalui individuali priežiūra

Kadangi šiais laikais gali būti gaminami patys įvairiausi papuošalai iš pačių įvairiausių medžiagų, todėl yra natūralu, kad ir priežiūra kiekvienam yra skirtinga. Vieniems gali prireikti ir namuose turimų priemonių, kitiems reikia nusipirkti papildomas priemones, kurios bus kur kas efektyvesnės. Tad kaklo papuošalai gali būti gaminami iš brangių metalų, tokių kaip auksas, sidabras ir panašiai, taip pat gali būti gaminami ir iš įvairių karoliukų ar kitų panašių medžiagų. Todėl jeigu jūsų namuose jau atsirado atitinkamas papuošalas visada verta pasidomėti kaip jį prižiūrėti, nes turimos priemonės namuose gali netikti ir netgi juos pažeisti.

Kokiems papuošalams reikalinga mažiausia priežiūra?

Tikriausiai mažiausia priežiūra yra reikalinga dviem kategorijom juvelyriniams dirbiniams:

  • Pirmoji yra ta, kuri pagaminta iš pigiausio metalo. Kadangi tai nėra pačios aukščiausios kokybės papuošalas, tai tikrai nereikia specialių priemonių jam prižiūrėti. Labai dažnai tokie juvelyriniai dirbiniai yra užsidedami tik kelis kartus, po kurių jie pakeičia spalvą ir jokiomis priemonėmis sugrąžinti į pradinę būseną nėra galimybės.
  • Papuošalai iš karoliukų. Nors jie gali būti ir pačios aukščiausios kokybės, tačiau jiems priežiūros nereikia daug. Specialių priemonių taip pat nereikia. Galima naudoti paprastą sušlapintą šluostę ir kaklo papuošalą paprastai pavalyti.

Specialios priemonės kaklo papuošalams – ar jos reikalingos?

Kaip ir minėjome anksčiau, kartais pakanka priemonių, kurios yra namuose, o kartais reikia specialių, kurias galima įsigyti parduotuvėje. Tad jeigu norite juvelyrinius dirbinius nuvalyti profesionaliai, tada rinkitės priemones, kurias galima atrasti parduotuvėje. Jeigu papuošalai nėra per daug apsinešę ir jiems reikalinga vos minimali priežiūra, tada verta rinktis namų priemones, tokias kaip dantų pasta, soda ir panašiai. Pačių įvairiausių receptų, kaip pasidaryti atitinkamą valymo priemonę kuo puikiausiai galite rasti internete. Tik svarbu pritaikyti, kad jos tiktų atitinkamam metalui, kurį norite nuvalyti.