Visuomeninė statyba: kaip tinkamai pasirinkti specialistus, garantuojančius projekto sėkmę?

4 min read

Turbūt visi žinome, jog norint tinkamai įgyvendinti visuomeninės statybos projektą, labai svarbu rasti specialistus, kurie garantuotų projekto sėkmę. Visuomeninė statyba gali būti ne tik labai pelninga, bet ir tai tampa paveldu savo šaliai. Tad nenuostabu, jog mūsų šalyje atsiranda vis daugiau naujai pastatytų pastatų, kurie atima žadą. Na, o kaip tinkamai pasirinkti specialistus, siekiant gauti geriausius rezultatus?

Pasidomėkite specialistų patirtimi

Norint rasti patyrusius specialistus, labai svarbu pasidomėti ne tik jų išsilavinimu, bet ir patirtimi. Kai kurie gali turėti įspūdingą išsilavinimą, bet labai mažai patirties. Tokiu atveju nenuostabu, jog potencialiems klientams kyla klausimas, ar tikrai verta pasitikėti tokiais specialistais. Jei norite, kad visuomeninė statyba vyktų sklandžiai, rinkitės tik patyrusius specialistus ir nepamirškite ne tik pasidomėti jų patirtimi, bet ir patikrinti, ar pateikta informacija atitinka tikruosius faktus.

Atkreipkite dėmesį į prieš tai įgyvendintus projektus

Patirtis dar ne viską pasako. Kai kurie gali turėti ilgametę patirtį, tačiau neturėti kūrybiškumo ir sumanumo, todėl rezultatai, pasiekti per visą karjerą, tikrai nestebinantys. Jei norite pasirinkti geriausius savo srities profesionalus, turite pasidomėti ir įgyvendintais projektais.

Pasidomėkite atsiliepimais

Nepamirškite atsiliepimų, kurie tikrai daug ką pasako apie specialistus. Reikia pripažinti, jog kai kuriais atvejais užtenka tik pasidomėti atsiliepimais, jog nuspręsti, ar samdyti specialistą, ar ne. Tad jei negalite apsispręsti, susisiekite su įmonėmis, kurios turėjo patirties su specialistu ir užduokite esminius klausimus. Dažnai įmonės sutinka pasidalinti informacija ir padeda kitiems apsispręsti, ar verta bendradarbiauti.

Kurios srities specialistai svarbiausi įgyvendinant visuomeninės statybos projektą?

Jei norite, kad projektas vyktų sklandžiai, svarbiausia yra generalinė ranga. Žinoma, kiti specialistai taip pat labai svarbūs, tačiau generaliniai rangovai yra atsakingi už darbus nuo pradžios iki galo. Todėl nenuostabu, jog būtent generalinių rangovų atrankai žmonės skiria daugiausia laiko. Pasirinkę patyrusius generalinius rangovus, galima būti tikriems, jog projektas vyks sklandžiai ir bus maksimaliai sumažinti kaštai. Visgi nepamirškite, jog atidžiai rinktis turite ir kitų sričių specialistus.