1. Vibratoriai atsirado anksčiau nei elektra.
Pirmasis vibratoriaus modelis buvo išleistas 1734 m. ir buvo varomas rankine rankena. Kaip galite įsivaizduoti, XVIII a. buvo sunku parduoti sekso žaisliukus moterims, todėl jie buvo parduodami gydytojams, kurie juos naudojo “isterijai” gydyti, kuri tuo metu buvo laikoma moterų spermos susikaupimu. Vienintelis vaistas buvo, kaip atspėjote, “paroksizmas” (dar vadinamas orgazmu).
2. 1973 m., kai “Hitachi Magic Wand” išleido vibratorių “Hitachi Magic Wand”, žmonės iš tiesų pradėjo kalbėti apie vibratorius…
Niujorke gyvenanti menininkė Betty Dodson, paskelbusi straipsnį žurnale “Ms.”, dalyvaudama konferencijoje NOW ir rengdama seminarus “Bodysex”, atkreipė šalies dėmesį į “Hitachi Magic Wand” ne tik kaip į nugaros masažuoklį. Jos seminarų metu moterys buvo kviečiamos tyrinėti savo vulvą ir pažinti savo kūną, o paskui joms buvo duodamas Hitachi (kurį Dodson pirko dėžutėmis), kad jos galėtų kartu masturbuotis.
3. …tačiau “Hitachi” nebuvo tokia entuziastinga.
Po beveik 45 metų, praleistų rinkoje, “Hitachi” žmonės pagaliau suprato, kam žmonės naudoja savo “nugaros masažuoklį” (užtruko pakankamai ilgai), ir nusprendė, kad nebenori, jog jų prekės ženklas simbolizuotų tokį elgesį. Laimei, platintojas “Vibratex” puolė gelbėti šią dieną ir jūsų seksualinį gyvenimą – pasiūlė toliau gaminti žaislą be “Hitachi” prekės ženklo. Todėl dabar jis vadinamas tiesiog “Magic Wand”.
4. Alabamoje jie techniškai yra neteisėti.
Pagal Kovos su obsceniškumu įstatymą už bet kokio prietaiso, “sukurto ar parduodamo kaip naudingo pirmiausia žmogaus lytiniams organams stimuliuoti”, platinimą baudžiama iki 10 000 JAV dolerių bauda arba vienerių metų laisvės atėmimo bausme. Teksase neteisėta ne tik juos pardavinėti, bet ir tiesiog turėti šešis ar daugiau, nes tai rodytų, kad galbūt ketinate juos parduoti. 2003 m. šioje valstijoje net buvo suimta moteris, pardavinėjusi sekso žaislus “Tupperware” tipo vakarėlyje. Nors galiausiai kaltinimai jai buvo panaikinti, jei gyvenate Teksase, gal tiesiog sakykite, kad tai nugaros masažuokliai?
5. Nepaisant didžiulio populiarumo, sekso žaislų pramonė nėra reguliuojama.
Sekso žaislų parduotuvės “Smitten Kitten” atstovė Jennifer Pritchett, pastebėjusi, kad iš pirmosios žaislų siuntos išteka riebiai tepaluota medžiaga, ėmėsi tyrimų – taip pat nusiuntė kai kuriuos gaminius nepriklausomiems bandymams atlikti. Gavusi rezultatus Pritchett su siaubu pastebėjo, kad keliuose gaminiuose yra netikėtų medžiagų, kurios nėra skirtos naudoti su žmogaus kūnu. Kadangi nėra jokios vadovaujančios grupės, kuri nurodinėtų gamintojams, ką jie gali dėti į vibratorių, ir nėra jokių taisyklių dėl to, ką jie gali dėti ant pakuotės, svarbu atlikti tam tikrą tyrimą perkant sekso žaislus.
6. Vibratoriai skirti ne tik laikui vienumoje.
Vienas iš populiariausių klausimų, kuriuos išgirdau dirbdamas Niujorko sekso prekių parduotuvėje, buvo: “Ką galiu naudoti su savo partneriu?” Iš tiesų, remiantis “Adam & Eve” apklausos duomenimis, 55 proc. sekso žaisliukus naudojančių žmonių juos naudoja su kitu žmogumi (nors įdomu, kad tik 24 proc. išdrįsta apie tai užsiminti pirmieji). Populiarusis “We-Vibe Sync” sukurtas specialiai poroms ir netgi turi programėlę.
7. Gyvūnai kartais taip pat naudojasi sekso žaislais.
Yra žinoma, kad nelaisvėje laikomos dygliuotųjų jūrų ežiukų patelės tarp kojų pakiša lazdą ir velka ją per žemę, kad pajustų vibraciją prie kūno.
8. Kalbant apie gyvūnus, yra netikėta teisinė priežastis, kodėl jūsų triušis yra triušio formos.
Ir tai ne tik ausys. Kadaise daugelis sekso žaislų buvo gaminami Japonijoje, kur nepadorumo įstatymai neleido kurti gaminių, kurių forma primintų tikrus penius. Norėdamos apeiti šiuos įstatymus, tokios bendrovės kaip “Vibratex” nusprendė, kad kitas geriausias variantas – mieli gyvūnai, ir taip gimė tradicija.