Darbo paieška su įdarbinimo agentūra: kodėl tai padeda verslui?

6 min read

Kiekvieną dieną viskas keičiasi, tobulėja, tačiau viena išlieka aišku: šiuolaikinėje verslo aplinkoje konkurencija dėl pačių geriausių darbo vietų užpildymo yra labai didelė. Būtent dėl to, verslui svarbu rasti pačius geriausius darbuotojus, kurie atneštų didžiausią pridėtinę vertę bei ženkliai prisidėtų prie pačios įmonės augimo. Kaip teigia Mantvydas Matthew Narusevičius, įdarbinimo agentūros tampa nepakeičiamu partneriu, teikiančiu ne tik pačią kandidatų atrinkimo paslaugą, bet ir teikia profesionalius patarimus bei siūlo mokymus, padedančius įmonėms surasti tinkamus darbuotojus.

Įmonės norinčios sutaupyti, tiek finansinių, tiek ir paprasčiausių laiko išteklių, ypač jeigu yra ieškoma galimybių užpildyti nemažą kiekį atsilaisvinusių pozicijų ar nepavyksta išvengti nuolatinės darbuotojų kaitos. Kadangi įdarbinimo agentūros turi didelę kandidatų duomenų bazę, kurioje nurodytos skirtingos įgūdžių ir patirties sritys, verslas gauna nemažai pasirinkimo galimybių. Paprastai tariant, gaunama prieiga prie papildomos informacijos bei potencialių darbuotojų, kurių paprastai neišeitų turėti. Kiekviena didesnės apimties atrankų agentūra turi sukaupusi nemažai gyvenimo aprašymų iš tų, kurie seniau ar visai nesenai ieškojo darbo, todėl yra tikrai verta su jais pasikonsultuoti. Greičiausiai toje krūvoje atsiras būtent tas, kuriam verta pasiūlyti galimybę ieškomoje pozicijoje.

Tęsiant apie specializuotas atrankų priemones, tai agentūros naudoja specialius įrankius, pagerinančius atrankos procesą, siekdamos surasti geriausius kandidatus, kurie ne tik užpildytų atsilaisvinusią poziciją, bet tuo pačiu metu ir atitiktų verslo poreikius. Naudodamos per daugelį metų sukauptą patirtį bei žinias, tokios įmonės gali žymiai pagreitinti ir efektyviau atlikti patį atrankos procesą, taip sutaupydamos verslui laiko ir kitų resursų. Jos turi didžiulę duomenų bazę, į kurią prijungta daugybė potencialių kandidatų su įvairiomis įgūdžių ir patirties sritimis. Klientai gali pasinaudoti šia didžiule bazėje, norėdamas rasti tinkamus žmones.

Akivaizdu, kad agentūros geriau supranta įdarbinimo rinką ir gali savo nuožiūra pateikti daugiau naudingos informacijos bei patarimų. Ir čia yra kalbama apie rimtus dalykus, tai yra tendencijas, konkurentų pasirinkimus. Tai leidžia pačia verslui geriau suvokti rinką ir priimti strategiškai svarbius sprendimus. Kartu įmonės gauna naudingus patarimus, vertinimus ir palaikymą, kurie leidžia geriau įvertinti kandidatus ir kurti ilgalaikius santykius su geriausiais talentais.

Mantvydas Matthew Narusevičius teigia, kad specializuotas atrankos procesas įmonėms gali atnešti nemažai naudos. Dauguma agentūrų, dažniausiai turi specializuotus įrankius, skirtus atrankai ir vertinimui tam, kad būtų pasirinkti geriausi kandidatai. Tai apima įvairių technologijų naudojimą, psichologinius testus arba interviu. Šiuo atveju kalbama apie viso proceso greitį, bet ir kokybę, nes visas procesas tampa lengvesniu.

Tęsiant apie efektyvumą, tai agentūros gali atlikti administracines užduotis, susijusias su darbuotojų įdarbinimu: nuo dokumentų tvarkymo iki sutarčių sudarymo, palengvindamos verslo administracinę naštą. Kadangi agentūros gali greičiau ir efektyviau surasti tinkamus kandidatus, taip sutaupydamos verslui laiką ir resursus, kurie būtų skirti paieškoms, tai reiškia, jog nereikia gaišti laiko interviu vedimui ar kitoms atrankos procedūroms.

Galima sakyti, kad agentūrų siūlomos galimybės verslui, siekiant atrasti geriausius darbuotojus, yra neįkainojamos. Jos padeda optimizuoti atrankos procesą, pasinaudoti profesionaliais patarimais ir sukurti ilgalaikius santykius su talentais. Bendradarbiavimas su įdarbinimo agentūromis suteikia klientams galimybę rasti tinkamiausius žmones, kurie atneštų pridėtinę vertę įmonės veiklai ir skatintų augimą bei plėtrą. Tai yra pagrindinės siūlomos naudos, kurias pabrėžė Mantvydas Matthew Narusevičius.

Daugiau informacijos apie atrankų procesą bei naudingos informacijos galite rasti čia: https://businessnow.mt/wfdm-ceo-mantvydas-narusevicius-calls-for-better-communication-between-government-and-business-owners/