Audiniai internetu pataria – ką Jūs privalote žinoti apie šilko audinius ir jų priežiūrą

4 min read

Natūralūs audiniai – prabangos, elegancijos ir kokybės simbolis. Šilkas nuo seniausių, neatmenamų laikų buvo vertinamas kaip auksas ir laikomas itin brangia medžiaga. Neveltui. Juk apie šilko gamybą galima paratašyti atskirą istoriją, o ypatingai – apie šilko gamintojus – drugius šilkverpius. Iš šių drugių kokonų gaminami siūlai balinami, po to dažomi. O dažomi tik natūraliomis medžiagomis: medžių šaknimis, kario milteliais, bananmedžių lapais, įvairiomis gėlėmis ar kita.

Šilkas išsiskiria savo poveikiu odai. Šiame audinyje esanti medžiaga serichas, kuris dar vadinamas šilko klijais, tikima, kad turi gydomąjį poveikį ir teigiamai veikia sudirgusią ir alergišką odą. Taip pat, šilkas yra atsparus mikroorganizmams, todėl – ypatingai higieniškas.

Šilko drabužiai yra ypatingi, nes natūralus audinys leidžia visiškai kvėpuoti odai, taip apsaugo nuo nemalonaus, diskomfortą kelenčio prakaito kvapo. Šilko drabužiai itin patogūs – jie priglunda ir jaučiasi tarsi “antra oda”.

Audiniai internetu pataria, ką daryti, siekiant šilko audinį išlaikyti kuo ilgiau patrauklų ir saugoti šio audinio unikalias savybes – būtina atidžiai jį prižiūrėti. Visų pirma svarbu audinį ar rūbus pasiūtus iš šio audinio skalbti tik žemoje temperatūroje – 30 laipsnių – skalbti rankomis, arba skalbimo mašinoje nustačius šilko programą. Skalbiant labai svarbu naudoti tik šilkui skirtus skalbiklius ir nenaudoti jokių audinių minkštiklių. Šio audinio negalima ir balinti. Balinant audinys ims gelsti bei bus gadinamas audinys ir jis bus linkęs greičiau nusidėvėti. Kaip džiovinti šilką? Nedžiovinkite šilko saulėje. Taip pat nekratykite šlapio audinio ir nedžiovinkite džiovinimo būgne/ džiovyklėje. Tinkamai prižiūrėkite šilko audinį ir turėsite ilgaamžį, natūralų, kokybišką rūbą.

Šilko audiniai ne visada bus šimtu procentų natūralūs – kartais audinyje šilkas maišomas su vilna ar kitu audiniu. Taip siekiama padidinti audinio funkcionalumą. Toks maišytas audinuvėse, yra naudojamas kasdienių ar net prabangių drabužių kūryboje. Įvairių šilko audinių pasiūla yra labai plati: tiek fizinėse parduotuvėse, tiek el. parduotuvėse. Audiniai internetu – lengviausiai prieinamas būdas įsigyti Jums patrauklaus šilko.