„Uber“ Kaune pristatys inovatyvaus miesto konceptą

Kauno mokslo ir technologijų parkas, kartu su visame pasaulyje žinomu startuoliu „Uber“, sparčiai augančia elektroninės prekybos platformos įmone Insidewarehaus.com, Lietuvos rizikos kapitalo atstovais bei neseniai dideles investicijas gavusiomis įmonėmis „Vittamed“ ir „Softneta“, konferencijoje „IT ateities technologijos: verslas, mokslas, rizikos kapitalas“ gegužės 26 d. pristatys informacinių technologijų (IT) ateities produktus bei rinkos įžvalgas.

Interneto portalai kaista nuo pranešimų apie vis didėjančius IT specialistų atlyginimus, o besikraustantys į Lietuvą tarptautiniai paslaugų centrai vis dažniau prabyla apie IT darbuotojų trūkumą. Lietuvos planai IT srityje ne ką mažiau ambicingi – žurnalo „Veidas
skelbiamais duomenimis, 2020-aisias investicijos į IT išradimus sudarys 1,5 proc. BVP, piniginės pervedimų operacijos bus vykdomos internetu.

Mokslo ir technologijų parkai (MTP) šiandien plėtojami taip, kad ateityje besiformuojančios savarankiškos informacinių technologijų įmonės, gamintų pasaulyje konkurencingą produkciją, kaip jau tai padarė Kauno MTP veikiančios įmonės „Vittamed“, „Singletonas“, „Softneta“.

Kauno technologijos universiteto  „Santakos“ slėnyje vyksiančioje konferencijoje „IT ateities technologijos: verslas, mokslas, rizikos kapitalas“ bus diskutuojama apie IT iššūkius, globalius produktus, klientų pripažinimą, investicijas ir dar nepramintus kelius tarptautinėse rinkose.

Vienas iš „Inside Warehouse“ įkūrėjų Tadas Deksnys pasidalins savo patirtimi kuriant elektroninių pardavimų platformą – elektronines lentynas. Tai yra naujas elektroninės prekybos būdas, kuris leidžia prekes internetu parduoti be tarpininkų – iš tiekėjo tiesiai pirkėjui. Įmonės technologinė platforma unikali, nes turinio publikuotojo tinklalapyje, pavyzdžiui, naujienų portale, bendruomenės forume ar socialiniame tinkle, suveda prekių tiekėją su pirkėju. Todėl ne pirkėjas turi eiti ieškoti prekės, o pati prekė atsiranda ten, kur yra pirkėjas.

Lietuvoje dalinimosi ekonomikos verslą pradėjusios įmonės „Uber“ atstovas Vytautas Černiauskas konferencijoje pristatys inovatyvaus miesto konceptą bei pasidalins įžvalgomis apie jų paslaugos plėtrą kitose pasaulio miestuose bei Lietuvoje.

KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro atstovas pasidalins sėkmės istorijomis apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą, kuris virto inovacijomis bei naujais produktais vartotojams.

Apie IT rinką ir investuotojų lūkesčius konferencijos metu įžvalgomis pasidalins VCA direktorė Inga Miliauskienė. Su kokiais iššūkiais susiduria kuriant naujus IT produktus, juos komercializuojant užsienio rinkose, panelinėje diskusijoje bendraus neseniai 1 mln. eurų. Investicijos iš rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“ sulaukusi įmonė „Softneta“, taip pat iš tarptautinių investuotojų apie 10 mln. dolerių vertės investicijų sulaukusi bendrovė „Vittamed“.

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest