Tautvydas Barštys: „Verslas – ne loterija“

„Dauguma mato tik blizgančią verslo medalio pusę, norėčiau, kad žmonės suprastų, kokia kaina tai buvo pasiekta, kiek tai kainavo jėgų, pasiaukojimo ir užsispyrimo“, – sako verslininkas, įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys. Su pašnekovu kalbėjomės, apie verslo sėkmę, iššūkius, sunkumus bei ateities planus.

Verslas tai – gyvenimo būdas

T. Barštys jau ne pirmi metai patenka į geriausių, sėkmingiausių verslininkų sąrašus. Praėjusiais metais projekto „Lietuvos įtakingiausieji 2015” sąrašas taip pat ne išimtis. Pašnekovas savo sėkmės nesureikšmina. Sako, jog visi gimstame su tam tikru polinkiu į meną, tiksliuosius mokslus, teisę ar kitas sritis. „Verslas tai – tam tikra saviraiškos forma. Mano nuomone, nei vienas negimstame laimingais ar sėkmingais verslininkais, sėkmę kuriame patys, remdamiesi pareigos jausmu komandai, su kuria dirbame, ir visuomenei“, – teigia pašnekovas. Kad verslas sėkmingai gyvuotų, reikia atiduoti daug laiko ir pastangų. Dažnai žmonės mato tik gražią ir sėkmingą verslo pusę, bet sėkmė ne loterija.

Verslo sunkumai ir iššūkiai

Šiuo metu T. Barštys valdo trijų įmonių akcijas, tačiau pripažįsta, kad kelias į sėkmingą verslą nebuvo lengvas. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai buvo įsigyti ne iš gero gyvenimo, o tam, kad būtų, kur realizuoti savą produkciją, t.y. pašarus, ir „Kauno Grūdai“ būtų išgelbėti nuo skolų. Tuo laikotarpiu, Lietuvai pereinant iš planinės į rinkos ekonomiką, visos šešiolika Lietuvoje veikusių grūdų perdirbimo įmonių iš viso per metus sumaldavo apie 2,5 mln. tonų grūdų, verslininkas pripažįsta, kad tuomet įmonė rinkoje užėmė „vidutiniokės“ poziciją. „Kai pirkome paukštynus, daug kam atrodė, kad tai pražūtinga, mat tuomet žemės ūkio sektorius apskritai nebuvo populiarus. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai buvo pati geriausia verslo strategija. Ja sėkmingai vadovaujamės ir toliau“,  patirtimi dalinasi T. Barštys.

Nepasiduoti nesėkmėms verslininkui T. Barščiui padeda tikėjimas savo darbu bei komandos pagalba ir pasitikėjimas. Pašnekovas teigia, jog verslas tarsi sinusoidė  su pakilimais ir nuosmukiais. Tai yra normalu, nesėkmių visada būna, bet reikėtų kuo atidžiau apgalvoti savo veiksmus, kad būtų padaryta mažiau klaidų. Dar svarbu gebėti sujungti savikontrolės mechanizmus ir galvoti ne apie nesėkmes, bet problemų sprendimo būdus.

Patarimai nuo idėjos iki įgyvendinimo

Pašnekovo teigimu, verslas vienintelio sėkmingo elemento neturi. Sėkmingam verslui proporcingai reikia visko: idėjos, perspektyvios srities, sėkmės ir, žinoma, puikios komandos. Plėtojant bet kokį verslą, svarbu rasti idėją, ko reikia rinkai, išmanyti technologijas, būti konkurencingiems, įvertinti kaštus. Jei dar visą procesą lydės sėkmė – tada belieka nusiraškyti sėkmės vaisius.

„Norint sėkmingai vystyti verslą reikia gebėti pasinaudoti visais pasaulio atradimais. Nebūtina būti geriausiems, užtenka būti „vidutiniokams“, kad pasiimtumėte ir pritaikytumėte geriausią rinkos praktiką“,  sako T. Barštys.

O koks turėtų būti sėkmingas vadovas, kuris vestų komandą į priekį? Verslininkas T. Barštys teigia, jog geram vadovui reikalingiausias žmogiškumas, tada – valia, nes sėkmė versle pati neateina, ją reikia pasiekti savo tęstiniu darbu. Taip pat svarbu mokėti „išsilaikyti balne“, nepasiduoti.

Laisvalaikiui laiko lieka mažai

Pašnekovas tvirtina, jog kuo daugiau verslas plečiasi, tuo daugiau reikia laiko. „KG Group“ įmonių grupė valdo 11 skirtingų verslų, o įsitraukimo ir specifikos išmanymo reikia kiekviename iš jų. „Kai verslas išauga, pasidarai savo verslo įkaitu. Tada jau gyveni dėl kitų, o ne dėl savęs“, teigia T. Barštys. Tačiau įtemptoje dienotvarkėje verslininkas randa laiko laisvalaikio užsiėmimams. Vienas iš seniausių T. Barščio pomėgių yra automobilių sportas. Daugiau nei penkiolika metų verslininkas dalyvauja žiedinėse lenktynėse. „Automobilių sportas man – atsipalaidavimo ir jėgų šaltinis, tačiau laiko šiam pomėgiui lieka mažai, nes verslo reikalai – prioritetas. Žiemos rytais valandą ar pusantros skiriu plaukiojimui baseine. Vasarą važinėjuosi dviračiu. Šią vasarą per savaitę dviračiu įveikdavau apie 200 kilometrų“,   sakė pašnekovas.

T. Barštys 4

Ateities planai ir perspektyvos

Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria verslininko įmonių grupė yra stipri konkurencinė aplinka, prie kurios keliamų iššūkių reikia prisitaikyti, nes produkcija parduodama ne tik Lietuvoje, bet ir eksporto rinkose. Kitas svarbus iššūkis – nestabili geopolitinė situacija, valiutų kursų svyravimai, žaliavų kainų kitimas, reikiamų kvalifikacijų žmonių užsitikrinimas. „Tad šių metų verslo planai ir nukreipti į šiuos iššūkius“,   sako verslininkas T. Barštys.

Vilija Mačiulskytė

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest