Startuoliai pasitikrino savo verslo idėjas

Gruodžio 9 dieną, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete šurmuliavo didžiausia Lietuvoje jaunimo verslumą skatinanti mugė ISM YOUTH MARKET. Čia savo idėjas pristatė bei išskirtines dovanas artėjančioms šventėms pardavinėjo daugiau kaip 50 talentingų verslininkų, tarp kurių buvo galima pamatyti jau spėjusius išpopuliarėti prekės ženklus bei pradedančius, pirmuosius žingsnius žengiančius startuolius.

Kalbintas II kurso studentas,  įmonių „Dropbyke“ ir „Voymigo“ atstovas Laurynas Zavadskis pasakojo, jog pradedantieji verslininkai jaučia palaikymą ir paramą bei turi galimybę kreiptis į patyrusius ekspertus visais verslo klausimais. Tačiau labai trūksta praktinių dalykų. Jo nuomone, tokie renginiai yra puikus minėtos problemos sprendimo pavyzdys. „Tai iniciatyva, kurios metu startuoliai gali tikrinti savo verslo idėją ne tik apklausomis ar statistinėmis analizėmis“,- teigė L. Zavadskis.

Mugėje dalyvavusi, jauno verslo „The Chairs“ įkūrėja ir ISM absolventė Austėja Kazlauskaitė atskleidė, jog universitetas buvo jos verslumo įkvėpėjas. „Tai tinkamiausia terpė versliems žmonėms, tiek daug paramos, padrąsinimo ir įkvėpimo nebuvau sutikus jokioj kitoj aplinkoj.“ – įspūdžiais dalinosi mugės dalyvė.

Pasak organizatorių, tokios mugės tikslas skatinti jaunų žmonių verslumą ne tik palaikant jų iniciatyvas, bet ir prisidedant prie praktinio ugdymo bei jų įgūdžių formavimo.

Renginio metu taip pat vyko susitikimai bei paskaitos su novatoriško verslo atstovais. Savo patirtimi ir patarimais dalijosi žurnalistas Orijus Gasanovas, maisto iliustratorė ir kūrybininkė Jolita Vaitkutė, „Geros valios projektai“ įkūrėja ir ISM absolventė Inga Langaitė bei išskirtinio prekės ženklo „Atsikeli ir varai“ kūrėja Aušra Šeduikytė. Pranešėjai pasakojo, kaip įgyvendinti savo idėjas ir prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo, pasitelkiant kūrybiškumą ir verslumą.

„Jaunam žmogui, tuo pačiu ir sau patarčiau turėti ryžto keisti ir išnaudoti savo jaunatvišką maksimalizmą geriausia linkme – iniciatyvoms, tobulėjimui. Progresą skatina noras keisti. Visada sakau, kad visi išradimai gimė iš nepatogumo. Todėl linkiu kelti sau iššūkius ir nuolat tobulėti.“ – įkvėpimu dalinosi maisto iliustratorė ir kūrybininkė Jolita Vaitkutė.

Orijus Gasanovas įsitikinęs, kad dalyvaudami tokiose iniciatyvose jauni žmonės mezga naujas pažintis, kurias vėliau galės sėkmingai panaudoti kurdami savo verslus, organizuodami projektus. Taip pat labai svarbi išliekamoji pridėtinė vertė. „Visai neseniai dariau interviu su žmonėmis dirbančiais geidžiamiausioje pasaulio kompanijoje Google. Įsitikinau, kad darbinantis į tokias organizacijas labai svarbu būti įsitraukusiam į socialines veiklas, dalyvauti neformaliose konferencijose, priklausyti organizacijoms. Manau, kad šis renginys taip pat puikiai tinka šiam krepšeliui“.

Jaunų žmonių verslumą skatina užkrečiami pavyzdžiai. „Aš kaip žurnalistas be galo mėgstu sėkmingas istorijas “kaip nuo nulio susikūriau imperiją”. Kuo daugiau tokius pavyzdžius viešinsim, tuo labiau jauni žmonės norės sekti sėkmingųjų keliu“,- įsitikinęs O. Gasanovas.

Mugės organizatoriai džiaugiasi, kad artėjant kalėdiniam periodui, Vilniaus senamiesčio gatvėmis skubantys praeiviai užsukę į universitetą galėjo ne tik įvertinti šalies jaunimo kūrybingumą, bet ir išreikšti palaikymą, todėl žada, jog kitais metais universitetas suburs dar daugiau kūrybiškų ir verslių idėjų atstovų, o šventė taps gražia kasmetine tradicija.

YOUTH MARKET- 5 YOUTH MARKET- 9 YOUTH MARKET- 13 YOUTH MARKET- 15 YOUTH MARKET- 16 YOUTH MARKET-1

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest