Sėkmingų žmonių įpročiai, kokie jie?

Sėkmingi žmonės tikrai daug dirba. Ką gi jie daro kitaip? „Milijonierių įpročiai skiriasi“ – sako vienas žinomiausių pasaulio verslo ir lyderystės knygų autorius Brian Tracy – „Bet aš noriu pasidalinti vienu iš mano mėgstamiausių sėkmingų žmonių kasdieniu įpročiu“.

Sukaupęs patirtį, konsultuodamas kompanijas ir verslininkus Brian Tracy įvardina planavimą kaip vieną svarbiausių sėkmingų žmonių įpročių ir siūlo tris žingsnius produktyvumo link.

1. Planuokite savo darbus prieš dieną

Viena minutė planavimo sutaupo jums 10 minučių darbo. Tad kiekvieną dieną prieš eidami miegoti susirašykite darbus, kuriuos turite atlikti rytoj, jei nespėjote, tai turėtų būti pirmasis darbas ryte.
Sąrašas padės jums susitvarkyti mintis ir išgryninti tikslus. Dirbdami pagal iš anksto sudarytą planą, kasdien padarysite 25% daugiau.

2. Suskirstykite prioritetus

Dirbkite pagal 80/20 taisyklę, kuri byloja, kad du iš dešimties darbų yra svarbesni, nei aštuoni likę kartu sudėjus. Peržvelkite sąrašą ir paklauskite savęs: „Jei turėčiau mėnesiui išvykti, kuriuos svarbiausius darbus reikėtų užbaigti?“.

3. Pirmiausiai atlikite svarbiausias užduotis

Pradėkite dieną nuo svarbiausių darbų, susikoncentruokite ir nesiblaškykite, kol baigsite. Visi projektai susideda iš smulkesnių užduočių. Toks darbas vadinamas „Multi-task job“. Sudarykite sąrašą ir pradėkite nuo svarbiausių.
Atlikę visas užduotis sėkmingai baigsite darbą. Tokia taktika vadinama „single handling“. Jos esmė – koncentruotis ties viena užduotimi ir palaipsniui atlikti visas. Planuodami svarbiausius darbus galite padidinti savo produktyvumą 50 procentų.
Tad norėdami sėkmingai dirbti turite išvystyti šiuos tris įpročius: planuoti savo darbus rytojui, išskirti svarbiausius bei atlikti juos pirmiausia. Iš pirmo žvilgsnio tai tikrai nesunkūs reikalavimai, tokia tvarka turi tapti įprasta, tada patys pajusite, kaip auga jūsų produktyvumas.

Viktorija Voroncova

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest