Penktadaliui praktiką atliekančių studentų siūlomas nuolatinis darbas

Vasara – tai ne tik puiki proga paatostogauti, bet ir atlikti praktiką, o gal ir gauti išsvajoto darbo pasiūlymą.

ISM universiteto Karjeros centro vadovė Gintarė Aldonytė teigia, jog didžioji dalis studentų atlieka neprivalomąją universitetinę praktiką, kadangi privalomoji yra tik viena. ISM studentai praktikas atlieka vadybos, marketingo, komunikacijos, personalo bei kitose srityse.
Pasak G. Aldonytės, studentai nori atlikti praktikas tarptautinėse, žinomesnėse įmonėse, bankuose, draudimo kompanijose. „Mes turime pasiūlymų skiltį, kurioje platiname praktikos pasiūlymus, visos įmonės, ieškančios praktikantų, gali kreiptis į mus.”, – teigia G. Aldonytė.
Be sritinių įgūdžių, praktikantai įgyja perkeliamuosius, supranta, kas yra darbas įvairiose įmonėse, patobulina bendravimo įgūdžius, išmoksta planuoti laiką, prisitaikyti prie pokyčių, spręsti problemas. Be to, beveik trečdalis studentų pradeda dirbti įmonėje, kurioje atlieka praktiką, dar jos metu, penktadaliui darbdaviai pasiūlo darbo vietą po jos.

Praktikantai neskirstomi pagal universtitetus

Nuo šių metų pradžios „Teo“ studentus priima grupėmis į dvi praktikos programas – žiemos ir vasaros.
Siūlomas platus praktikos veiklų spektras: IT, inžinerijos, tinklo, rinkodaros, teisės, žmogiškųjų išteklių, pardavimo, administravimo, finansų ir kitose srityse. „Siekiame, kad praktika būtų naudinga ir padėtų realiai pažinti veiklos specifiką, atrasti savo stipriąsias ir tobulintinas puses.”, – pasakoja „Teo“ personalo vadovas Ramūnas Bagdonas.
Kandidatai atrenkami žvelgiant į studentų vertybes ir motyvaciją. „Neskirstome studentų pagal universitetus ar specialybes, nes mūsų patirtis rodo, kad išankstinės nuostatos gali labiau trukdyti nei padėti.”, – teigia R. Bagdonas.. Pasak jo, vien po šiemetinės Žiemos praktikos, bendrovėje dirbti liko 5 žmonės. „Norime, kad stiprūs darbuotojai liktų pas mus, o, jei neturime, ką pasiūlyti dabar, tikrai prisiminsime, kai atsiras naujų darbo vieto pozicijų.”, – tikina R. Bagdonas.
„DNB” Personalo tarnybos vadovė Elvina Nagelytė – Boboriko teigia, jog praktikai atlikti ieškomi gerai besimokantys, motyvuoti, aktyvūs bei besidomintys naujovėmis studentai. Jie siunčia savo CV, motyvacinius laiškus bei ateina į darbo pokalbį. Pasak E. Nagelytės, studentai į praktiką žiūri atsakingai, kadangi nemažai jų daliai yra pasiūlomas darbas.

Pagrindiniai atrankos kriterijai – motyvacija ir iniciatyvumas

Banke „Swedbank“ vasaros ir žiemos praktikų metu organizacijoje vidutiniškai dirba po 40 praktikantų. Iš viso per metus įmonėje praktiką atlieka apie 150 studentų iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų.
Studentai gali užimti įvairiausias darbo vietas – tai darbas, susijęs su procesų valdymu, projektais, darbas klientų aptarnavimo padaliniuose. „Mes skatiname praktikantus išbandyti save ir praktiką atlikti klientų aptarnavimo padaliniuose. Net, jeigu ateityje jie ir neketina dirbti tiesioginio darbo su klientais, tai yra naudinga ir daug duodanti patirtis.”, – pasakoja „Swedbank“ Personalo atrankos skyriaus vadovė Agnė Jonaitytė-Karalienė.
Pasak jos, kertiniai atrankos kriterijai yra praktikanto motyvacija ir jo asmeninės savybės – noras įgyti naujų patirčių, iniciatyvumas, aktyvumas, gebėjimas ir noras mokytis.
Paprastai studentai neskirstomi pagal tai, kokį jie universitetą baigė. Tačiau gali pasitaikyti atvejų, kai ieškoma konkrečių teorinių žinių turinčio praktikanto, pavyzdžiui, statistinių skaičiavimų atlikimui.
„Swedbank“ apie 15% praktikantų lieka dirbti organizacijoje. „Tokių pavyzdžių, kai pradėję dirbti konsultantais darbuotojai vėliau mūsų organizacijoje padaro sėkmingą karjerą, yra tikrai ne vienas ir ne du. Tokie darbuotojai šiuo metu dirba finansų rinkų specialistais, projektų vadovais, pardavimų specialistais, skyrių ir departamentų vadovais.”, – teigia A. Jonaitytė-Karalienė.

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest