Lietuvių startuolis pritraukė dar vieną įspūdingą investiciją

Per pastaruosius septynerius metus sėkmės sulaukusi įmonė išsiplėtė į aštuonias pasaulio šalis ir pritraukė vieno didžiausių pasaulyje JAV fondų „Insight Venture Partners“ 20 mln. eurų investiciją. Dabar startuolis džiaugiasi dar viena, 25 mln. eurų investicija.

Į įmonę investavo viena didžiausių Vokietijos „Hubert Burda Media“ grupė kartu su „Accel Partners“ ir „Insight Venture Partners“. Gautus pinigus „Vinted“ planuoja panaudoti plėtrai į naujas užsienio rinkas. Nauja investicija padidino nuo 2013 m. „Vinted“ pritraukto rizikos kapitalo sumą iki 55,5 milijonų eurų. Įmonė žada panaudoti naujus finansinius išteklius plėtrai už Europos ir JAV ribų.
Įmonės įkūrėjai pastebi, kad investuotojams labai svarbūs du dalykai: produktas ir komanda. Manodrabuziai.lt idėjos sumanytoja neslepia, jog niekada nesuklys tos įmonės, kurios fokusuojasi į kokybiško produkto kūrimą. Gandai apie potencialias idėjas greitai sklinda, ypač Lietuvoje. Jeigu produktas iš tiesų vertas dėmesio, jis investuotojų susidomėjimą pritrauks be papildomų pastangų.
Pašnekovė akcentuoja, kad labai svabus elementas, norint pritraukti investuotojų dėmesį, yra komanda. „Turbūt labai retas investuotojas nežiūri į komandos sudėtį. Dažnai nebūtina unikali idėja, kad sukurtum sėkmingą produktą. Svarbiausia, kokie žmonės stovi už to produkto.“,  teigia marketingo vadovė ir kompanijos bedrasavininkė Milda Mitkutė.Pašnekovė tikina, kad „Vinted“ ir toliau stiprins savas pozicijas esamose rinkose bei sieks nesustoti plėstis į naujas.
Paklausta apie sėkmingas plėtros strategijas įmonės savininkė pastebi, kad sėkminga įmonės plėtra priklauso nuo kiekvienos sklandžią įmonės veiklą užtikrinančios srities:
Produkto komandos,
žmogiškųjų išteklių,
marketingo,
vartotojų aptarnavimo ir pan.Pasak, Mildos, svarbiausias principas yra aiškiai iškeltas bendras tikslas ir visų komandų dedikavimas tam tikslui pasiekti. „Dažnai startuoliai yra įsitikinę, kad gera idėja yra svarbiausias sėkmės garantas. Mano manymu, gera idėja garantuoja tik penktadalį sėkmės. Idėjos įgyvendinimas, patikrinimas rinkoje, vizijos turėjimas, geros komandos subūrimas yra daug svarbiau, siekiant sėkmės.“,  pastebi M.Mitkutė.

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest