Inovacijos per savaitę: nuo medinės klaviatūros iki 3D spausdintuvo

Stilingi mediniai lipdukai jūsų kompiuteriui? Tamsoje šviečiantis bumerangas? O galbūt prie stalo prie stalo tvirtinama aplinkai draugiška šiukšlių dėžė? Visi šie ir dar daugelis kitų naujų produktų prototipų buvo pristatyti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų“ fabrike startavusiame renginių cikle „Inovacijų savaitė“.

„10 verslų – 10 prototipų“ – taip taikliai pavadintas renginys, kurio metu dešimt jaunų verslo atstovų  pristatė savo inovacijų prototipus, kuriems jie sukurti ar tobulinti turėjo vieną iššūkių savaitę – būtent tiek laiko plušėti prie naujos idėjos jiems skyrė pirmąsias „Prototipavimo“ kūrybines dirbtuves organizavusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Dešimt atrinktų jauno verslo idėjų autoriams agentūra sudarė galimybę nemokamai padirbėti pasirinktoje erdvėje, gaunant visapusišką pagalbą, reikiamą įrangą bei mentorių konsultacijas. Net šeši iš jų pasirinko VGTU „LinkMenų“ fabriką, nes neabejoja, jog tai – puikiausia erdvė kurti ir įgyvendinti savo idėjas.

„Tai labai dėkinga dirva startuoti jaunam verslui. Čia dirbantys specialistai padeda išspręsti daug projektavimo, gamybos klausimų, tad net nekilo minčių rinktis kitą vietą nei „LinkMenų“ fabrikas. Vyksta nuolatinis bendradarbiavimas, smagu, jog į šį procesą įtraukiami ir studentai“, – sako vakar elegantišką kojos protezą pristatęs VGTU absolventas Grair Simonian. Šio produkto tikslas – ne tik suteikti galimybę komfortiškai jaustis galūnės netekusiam žmogui, bet kartu ir leisti jam išreikšti save: produktas bus patogus, pritaikytas individualiems poreikiams bei puoštas su 3D spausdintuvu išgautu pasirinktu ornamentu.

Minėtajai inovacijai labai pasitarnauti gali kito dirbtuvių dalyvio Nerijaus Misiaus per savaitę sukurtas naujas 3D spausdintuvas. Vyras jau seniau yra sukūręs panašų prietaisą, visgi naujasis kūrinys yra gerokai pranašesnis: gali spausdinti įvairesnius, sudėtingesnius prototipus, naudoti įvairesnes medžiagas, išgauti lanksčius modelius.

Nemažo susidomėjimo sulaukė alternatyvų žvejybos būdą su išmaniaisiais žvejybiniais skrituliais pasiūlęs Ovidijus Cybuličius. „Dabar jūs galite žvejoti, kol ant kranto esančioje sodyboje geriate kavą“, – apie savo išradimo privalumus pasakoja „Baltijos pirklys“ vadovas. Pasirodo, užkibus žuviai, žvejys specialiu signalu bus informuojamas apie laimikį, o svarbiausia – šis skritulys turi vietos nustatymo funkciją, taip pat garso ir šviesos signalus, tad jį pamesti bus tikrai sunku.

Įdomių dizaino sprendimų pasiūlė jaunos įmonės „Woodwe“ steigėjai, sukūrę iš medžio – riešuto, tikmedžio, bambuko – gamintus lipdukus „Apple“ kompiuteriams bei telefonams, o jau daugiau nei pusantro tūkstančio bumerangų savo rankomis pagaminęs Nemunas Pakalnis šįkart sukonstravo tamsoje šviečiantį bei skridimo trajektoriją brėžiantį bumerangą. Naują dizaino sprendimą pasiūlė ir įmonės „isort“ atstovas Dainius Krisčiūnas, pristatęs specialiai biurams skirtą prie stalo tvirtinamą šiukšlių dėžės laikiklį.

Daugelis iš per pirmąsias „Prototipavimo“ kūrybines dirbtuves sukurtų prototipų greitu metu turėtų tapti realiais produktais ir papildyti rinką.

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest