Ilja Laurs: „Svarbu ne tik motyvacija, bet ir pats požiūris į darbą“

Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“ pranešimą skaitęs rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs pabrėžė, kad apie 80 proc. startuolių nesusikuria dėl to, kad jiems tiesiog trūksta suvokimo ir noro padaryti kažką daugiau nei dirbti už atlyginimą. Svarbu ne tik motyvacija, bet ir pats požiūris į darbą.

Ilja Laurs pabrėžė ir edukacijos, išsilavinimo svarbą, prie kurio prisideda inovatyvias idėjas skatinantys universitetai. Nors universitetų atotrūkis nuo verslo vis dar stiprus, tačiau rinkoje pastebimas tobulėjimas, tad rugsėjo 1-ąją rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KTU universitetu.  „Manau tai labai šiuolaikiškas universitetas, matome pokyčius ir norime prie jų prisidėti“, – sakė I. Laurs.
Verslininko nuomone, kalbant apie edukaciją, vis dar stiprus atotrūkis tarp teorijos ir praktikos, mokoma pagal praėjusio amžiaus vadovėlius. Atėjus į universitetą gauni labai daug akademinių, teorinių žinių, kurių ateityje negali parduoti, tad jaunuoliai, baigę universitetą negali surasti darbo, nes darbdaviai nenori samdyti nepatyrusių žmonių, jų mokymas daug kainuoja, dėl šios priežasties jaunimui sunku tapti verslesniam.
Pavyzdžiui, Amerikoje, jaunimas pradeda dirbti jau mokykloje, o baigę universitetą turi dešimties metų patirtį. Net, jei moksleivis dirbo kavinėje, jis ten susipažįsta su disciplina, laiko valdymu, struktūra, darbo organizacija. Tad atėję į bet kokį darbą po universiteto, jie iš karto įmonei gali sukurti pridėtinę vertę.

Pasak I. Laurs, valstybė, edukacija ir verslas turėtų būti tarpusavyje susiję, bendradarbiauti. Ne paslaptis, kad Europa paskendusi socialinėse problemose, nes iš visų pasaulio regionų, Europa labiausiai deklaruoja socialines vertybes ir saugumą. Tačiau galbūt filosofiškai reikėtų paklausti, kas yra svarbiau – ar pilnas užimtumas, socialinės garantijos, ar inovacijos? „Labai dažnai tos vertybės yra nesuderinamos, inovacija pagal apibrėžimą yra eksperimentas, o eksperimentas – darbdavys ar investuotojas negali prisiimti atsakomybės už darbuotoją, nes jis pats nežino, ar už kelių mėnesių to darbuotojo reikės, ar ne. Nes sukuriant naują produktą nežinai, ar jis pasiteisins, tai lyg loterija, tačiau šis loterijos principas prieštarauja kai kurioms vertybėms. Tiesiog reikia apsispręsti, kas yra svarbiau, ir ko siekiame“, – pabrėžė I. Laurs.

Dovilė Joneliūnienė

Parašykite savo komentarą

Pasidalinkite su draugais
  • linkedin
  • gplus
  • pinterest